Slunce- úryvek z deníku

7. března 2015 v 17:33 | Keller |  Články
6.2.2014
Je to poprvé co píšu něco takového jako se právě chystám sám, připadá mi to jako nějaký holčičí deníček který jsem jen bohužel nezačal tím klišoidním: "Milý Deníčku…"
Dnešní den nebyl v podstatě ničím zvláštní, nebyl výjimečný a přitom se toho tolik událo. Ráno jsem tvrdě bojoval sám se sebou když jsem sám sebe přemlouval abych zůstal pro jeden den doma. Nebylo mi zrovna nejlíp- klasika prostě kašlíček a rýmečka = chlapská smrtící nemoc. Já pro jistotu ani jedno neměl, jenom mě bolela hlava ale nezbylo mi nic jiného než to rozchodit a napochodovat hezky a rutinně do školy. Ranní hodina Informačních Komunikačních Technologií mě spolehlivě málem poslala zpátky do říše snů a následující hodina tělocviku udělala v podstatě to samé protože právě na škole probíhal souboj několika škol ve florbale. Nemám ponětí kolik jich vlastně bylo každopádně během dvou hodin přijely tři sanitky.

Dvě hodiny mé oblíbené angličtiny mne alespoň na chvíli udržely vzhůru ale obávaná chemie z níž celou třídu očekávala písemka se blížila stejně rychle jako se hodinové ručičky posouvaly do prava.
Nakonec to nebylo tak složité, elektronová konfigurace jódu a kyslíku se spočítala skoro sama a když bůh dá tak budou i dobře. Ale abych se konečně dostal k tomu hlavnímu. Blížil jsem se cestě domů a z mhd vystoupil u obchodního centra. Po výtečném hambáči v burger gillu situovaném v posledním patře jsem veseleji kráčel parkem a něčeho si všimnul. Přes mlžný opar, Slunce osvěcovalo celou tu zelenou scénu a já se zastavil a jen se díval na všechno kolem, v kombinaci s písní od rapera Plexa- Najkrajšia vec jsem na okamžik po celém tom dni kdy jsem byl hladový unavený a možná i otrávený rutinou pocítil radost ze života a spokojenost a znovu po dlouhé době si uvědomil jakou že to krásu mám před sebou. Přepnul jsem písničku na sabaton, čas jet domů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama