Po konci- Poslední zbytky civilizace 3

17. března 2015 v 19:22 | Keller |  Po Konci
"Byl to první kterého jsi zabil co?" Ptala se se soucitem v hlase.
A já ani nemusel odpovídat protože v jejích očích jsem viděl ten zvláštní stín který byl v lidech které jsem znal. Stín činů které byli dříve mír milující lidé nuceni udělat. Obzvlášt na ženy se jím zdály být poznamenané nejvíc. Žena pana Antonína, jménem Vlasta byla dříve zdravotní sestřičkou v obrovských nemocnicích, ne ta jedna naše malá světnice. Poznala smrt již před pádem ale to co přišlo pak ji poznamenalo. Nevychází z domu, tiše sedí jen poslouchá a se skloněnou hlavou prochází životem a nevnímá ubíhající čas. Tehdy mi bylo 12 když přišel jeden z nájezdů banditů. Zbraní tehdy nebylo mnoho, tedy na naší straně. Oni přišli a zapalovaly domy, zabíjely na potkání, popravovali. My bojovali, vším co jsme měli ale skončili jsme s tátou před domem. Stříleli do lidí kteří se vzdávali a my jen tak čekali na smrt. Tátovi došly náboje v pušce když měl zbran u hlavy tak nemohl už nic dělat a jen dokola opakoval: "Všechno bude v pořádku Juri, neboj se." Brečel jsem jak malej fracek když ten zakuklenec řval ať si táta klekne a podívá se na něj.
Tehdy, ta tichá, malá žena popadla sekerou položenou na špalku ve dvoře. Jednomu z nich s ní roztříštila lebku, druhého s ní sekla do hrudi tak hluboko že ji nemohla vytáhnout. Naši lidi se v ten okamžik vzdoru vzpamatovali a vyburcovaní k boji tou starou ženou porazili zbytek banditů.
Po tom všem, se nic nezměnilo. Vlasta dál tiše seděla ve svém křesle a naslouchala světu kolem ní a dál jen tiše sledovala jak utíká čas.
Eva mi nemusela říct svůj příběh i když by mě zajímal věděl jsem co bych asi uslyšel. Smrt blízkých, vysoká dětská úmrtnost, hrozba otroctví a hladomoru udělala své a ženy, zdály se občas mnohem zocelenější než muži.

Děkuju za přečtení a snad se v týdnu konečně dostanu k zveřejnění mé první povídky. Poslední dobou je toho na mě nějak moc tak se musím omluvit za přítomnou neaktivitu. Pokusím se to napravit!
Případné poznatky mi prosím napište do komentů. Zdáárek!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kikča Kikča | E-mail | Web | 29. března 2015 v 21:01 | Reagovat

Krásné!! :3
Sím tě se neomlouvej, já taky nejsem dvakrát dobrá, co se jedná věcí okolo blogu.. :-D Chápu tě..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama