Po Konci- Podivín

22. ledna 2015 v 23:21 | Keller |  Po Konci

Podivín

"Tak rytíř na stříbrném oři že ano? Nicméně nabízí se zde jedna otázka. Kde máš koně?"
Na otázku jsem mu neměl co říct a tak jsem mlčel, na pohádky jsem neměl čas. Za zády jsem slyšel kroky po suchém listí. Vyčkával jsem na vhodnou příležitost kdy utéct. Kdybych tak alespoň na něj viděl.
"Už se můžeš otočit" Jeho hlas zněl tak nezkresleně, skoro jako by neměl žádnou masku. Udělal jsem tedy znovu co řekl a otočil jsem se. Přede mnou stála bytost vysoká přesně jako já. Oděná v hnědé kožené bundě bez rukávů. Ruce měl ovázané nažloutlými onucemi. Špinavé blond vlasy měl až po ramena a modré oči mě obezřetně sledovaly. Usmíval se a jeho spodní ret slabě krvácel. V rukou držel dlouhou černou hůl. " Tak pojď kšátrijo, blíží se soumrak. Nikdo z nás nechce být venku."
"Proč mi říkáte kšátrijo? A kdo vůbec k čertu jste?!" Ruku jsem položil na spoušť zbraně visící na zádech. "Klid stalkere, povím ti to až dojdeme do mého skromného domova. Je to kousek odtud, málokdy mám hosty."
Šli jsme asi půl hodiny lesem s pohasínajícím sluncem nad sebou. Nebylo slyšet nic jiného než křupání seschlého listí pod nohama, žádná zvěř. Žádní ptáci prostě vůbec nic než zvláštní pokroucené listnaté stromy. Věděl jsem že zvěř je schovaná už dávno. Srnky, jeleni, zajíci nebo divoká prasata se děsila toho co vycházelo po setmění víc než my samotní. My postavili zdi a zavrtali se do země. Ale co měla udělat ta nebohá zvířata? "Jsme tu" Řekl stařec a otevřel dveře staré chaty a vpustil mě dovnitř. Malou světnici osvětlovala jediná masivní oranžová svíčka položená na stole uprostřed místnosti. Všude kolem mne byli listy papíru přilepené na zdech se spoustou neznámých znaků. Ukázal mi abych si sednul na jednu z omlácených židlí a já poslechl. Nade mnou vysel zvláštní bílý kruh se sítí uprostřed zespodu vysely maličká pírka. Šaman si bez mého vědomí všimnul jak mě ta zvláštní věc zaujala a tak jen pronesl: " Je to indiánský lapač snů synku. Už si můžeš sundat tu masku, tady je vzduch čistý. A ano, jsem šaman jak jsi poznamenal. Není však čeho se bát." Usmál se na mě a vyhrnul si rukávy a své ruce položil na stůl. Byly pokryté dlouhými jizvami ale mnohem víc mně zaujala jeho tetování. Nebylo téměř místa které by nebylo něčím pokryto. Byl tam obrovský strom jehož kořeny se táhly přes celou jeho ruku a na posledním kořenu jenž zasahoval na koneček palce byl malinkatý květ. Ale počkat, já ho nenazval šamanem, vlastně jsem ho zatím nenazval nijak. Jak mohl..?
"Dobrotivá mlha mi odhalila tvé myšlenky, tvou minulost i tvou budoucnost."
"Kdo je kšátrija?" Dobrotivá mlha? Pomyslel jsem na mlhu zabíjející cokoliv, co se jí nadechlo. A ještě semnou hraje tuto hru na věštce.

"Kšátrija znamená válečník. A tím ty jsi. Smrt provází nás všechny jen ty jsi jí zatím unikal. To se ale brzy změní. Brzy zemřeš."
V kostech mne zamrazilo a já věděl že musím pryč. Nahmatal jsem nůž schovaný ve vysokých botách. "Avšak před tím než tvůj konec nastane kšátrijo, nejprve musíš být očištěn od života na tomto světě. Musíš prohlédnout skrz svou omezenou mysl a uzřít pravdu."
Přišel čas odejít. Rychle se zvednul ze židle a vytáhnul nůž a výstražně ho držel před sebou.
"Musíš vyjít ven. Běžet jak jen budeš moci a nadechnout se mlhy neboť jen ona tě může očistit."
"Tak a dost!" Zařval jsem na šamana a odkopnul stůl před sebou. " Stůj kde jsi! Jsi blázen!"
"Nemůžeš před tím utéct! Mlha si tě najde, najde si všechny a nikdo jí nemůže utéct!"
S puškou na zádech jsem utíkal z chýše a přemýšlel proč jsem tam proboha vůbec vešel.
"Najde si tě! Slyšíš?!" Volal Šaman a běžel za mnou. Nasadil jsem si plynovou masku a běžel dál. Po deseti minutách se křik utišil a mně uvítala setmělá krajin plná ticha a temnoty.

Tak jak se vám líbil další díl Po Konci?
Co myslíte o šamanovi? Objeví se ještě?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kikča Kikča | E-mail | Web | 23. ledna 2015 v 17:58 | Reagovat

Nádherná kapit :O jsem zvědavá, co se bude dít dál... :-) Rozhodně by mě další díl potěšil :-D Já si myslím že se objeví.. :-D ano, určitě!

2 Keller Keller | Web | 24. ledna 2015 v 21:30 | Reagovat

Možná budu mít dokonce i kresbu Juriho od mé kamarádky. Co myslíš byl by zájem?:)
A děkuju:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama